Попладнево во центарот на Скопје на  „Партизански Одреди“ дошло до физички напад на лице .

Напаѓачот како што може да се види на видеото ја оставил колата во првата лента на булеварот и претрчал од другата страна преку две полни ленти за да се пресмета со непознатото лице.

Засега причината за нападот е непозната.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.