Доскорешниот градоначалник на Град Скопје Петре Шилегов, се жали на социјалната мрежа Фејсбук дека воздухот во Скопје е загаден.

Тој објави фотографија на својот профил на која напиша „Go green…“ потенцирајќи една од мерните станици во Скопје кога покажува енормно високо загадување на воздухот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.