Денеска истече рокот од 8 работни дена за пронаоѓање на фантомскиот инвеститор на дивоградбата во изградба пред трговскиот центар „Мавровка“.

Од општина Чаир за „Сител“ велат дека утре почнува постапката за јавната набавка за избирање на економски оператор кој ќе го отстрани безправно изградениот објект.

Оттаму појаснуваат дека во зависност од времетраењето на процедурата, објектот кој никна пред ТЦ „Мавровка“ би требало да се сруши за 30 до 40 дена.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.