Директорот на Зоолошката градина во Скопје, Ѓорги Галетановски на својот Фејсбук профил соопшти дека е позитивен на Ковид-19.

Другари, почитував мерки, пазев колку можам, но по утринското тестирање само што ме известија дека сум позитивен на Ковид 19. Ферски е да знаат сите што биле во некаков контакт со мене деновиве, јас засега имам лесни симтоми се надевам ќе остане така. Чувајте се колку можете и вие и оние окулу вас, вирусот не бира, истакна Галетановски.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.