Директорката на средното училиште ,,Никола Карев” им се заканува на учениците да не протестираат.

Имаме сознанија, се слушнавме со другите директори, само во Никола Карев се протестира. За последиците не ви гарантирам – им вели таа на собраните ученици.

Ова се гледа на видеото објавено на Јутјуб

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.