„Граѓанската организација Бошњачки национален совет на Република Македонија, денеска ќе ја со МАРШ НА МИРОТ ќе го одобележи сеќавањето на геноцидот во Сребреница.

Во I дел од програмата е организиран марш на 11.07.2019. г. со почеток од 18:30 часот од Веро – Чаир до плоштад Македонија.

Во II дел е организирана програма на плоштадот Македонија од 19:00 – 19:30 часот.

„Придружете ни се во заедничкото сеќавање на трагедијата на човештвото“, соопштија од Граѓанската организација Бошњачки национален совет на Република Македонија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.