„ЕВН Македонија“ известува дека утре (вторник ), заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, без електрична енергија ќе останат делови од неколку скопски општини.

  • од 08:30 до 10:00 часот корисниците од дел од ул. Студеничанска и дел од ул. Јустинијан Први (поточно делот околу маркет – Вајота во с. Драчево)
  • од 08:30 до 15:30 часот корисниците од дел од ул. Христо Чернопеев, општина Центар
  • од 11:00 до 15:00 часот корисниците од дел од булевар Кочо Рацин, ул. Стив Наумов , ул. Тетовска и ул. Јосиф Јосифовски, општина Центар


Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.