Поради реконструкција на водоводна мрежа Ф80мм.на улица „Васил Ѓоргов” бб.пред влезот на катната гаража „Зебра”, без вода во текот на утрешниот ден ќе бидат корисниците од ул.„Васил Ѓоргов” број 18 и 20 и улица „Народен Фронт” од број 5 до 21.

Прекин на водоснабдувањето утре ќе имаат и корисниците од булевар „Асном” ниска зона во општина Аеродром.

ЈП „Водовод и канализација” – Скопје информира дека прекин на водоснабдувањето ќе има поради уличен водоводен дефект Ф-200мм на улица „Февруарски Поход”.

Корисниците ќе бидат без вода од 9:00 часот се до завршување на активностите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.