Децата на загинатите и починатите припадници на Воздухопловната бригада на АРМ и на децата на припадниците на бригадата и останатите команди и единици на АРМ и Министерството за одбрана денеска ќе добијат новогодишни пакетчиња од Дедо Мраз.

Дедо Мраз ќе пристигне со хеликоптер на воениот дел од меѓународниот аеродром Скопје, во касарната „Страшо Пинџур“.

Ова е традиционална предновогодишна активност „Пристигнување на Дедо Мраз со транспортен воен хеликоптер“ што ја организира воздухопловната бригада на АРМ.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.