Комичарот Бојан Велевски јавно му изрази поддршка на кандидатот за градоначалник на Општина Аеродром од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски, зошто, како што вели, дебатите го убедиле дека и интелектуално и вербално и културолошки тој е над неговиот противкандидат од СДСМ, Александар Филиповски – Цанде.

Цанде, ти беше во советот на Марин. Не се избори за ништо. Чекај следна шанса и прочитај некоја книга во меѓувреме, му порача Велевски.

Муцунски јавно му се заблагодари за поддршката и вети многу работа преку која ќе ги оствариме зацртаните цели!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.