СДСМ вечерва во салата Борис Трајковски одржува митинг насловен како „Голем граѓански собир Обединувачки за Скопје“.

Сепак, од сликите и видеата од настанпот може да се види дека овој собир на СДСМ е проследен со многу слаба посетеност, односно дека во салата „Борис Трајковски“ е полупразна. Според проценка од тоа што може да се види на преносто од митингфот, во салата се присутни само околу 1.000 луѓе.

Ваквата слаба посетеност покажува дека политиката на СДСМ има се помала поддршка од скопјани.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.