Според информации од партијата на ВМРО-ДПМНЕ, независниот кандидат за градоначалник на Град Скопје, а поддржана од ВМРО-ДПМНЕ има благо водство во трката за градоначалник со Петре Шилегов, кандидатот за градоначалник од редовите на СДСМ.

Според информацииите изработени до сега, Данела има 7.000 гласови, а Петре Шилегов 6.500 гласови.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.