Очаен човек прави очајни чекори.Денес требаше Арсовска да излезе и да понуди решение, но таа два дена смислувала што да излаже.На сите прашања што се однесуваат на ВМРО-ДПМНЕ одговорот е НЕ, реагираат од опозициската партија.

Дали на средбата Арсовска Ковачевски е договорено провизија, наместо попуст?Зошто во договорот за нафта со Пуцко Петрол нема ниту еден процент попуст, а во сите претходни има. Од Костовски, преку Трајновски до Шилегов.И дали е точно дека бугарски автобуси треба да вршат јавен превоз како замена за тековниот?

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.