Сечата на дрва во Скопје продолжува. Жителите денеска можат да забележат дека се сечат дрва пред трговски центар „Ист Гејт“ во Автокоманда.

Не се знае која е причина за сечењето и дали можеби го сокрива погледот на Молот од булеварот. Засега никој од здруженијата за заштита на зеленилото и екологистите се нема јавено за ова сечење на дрвата.

„Ист Гејт“ треба да се отвори кон крајот на месецот.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.