Дајте ми доверба за нова иднина!, порача вечерва кандидатот за градоначалник на Општина Карпош за ВМРО-ДПМНЕ, д-р Оливер Зафировски.

Јас сум Оливер, еден од вас!
Сте имале доверба во мене кога се работело за најмилите, имајте доверба дека ќе се грижам за #Карпош!
Со знаење ќе ги надминеме сите предизвици!
Гарантираме дека ќе обезбедиме модерни и еколошки стандарди во сите места!
Собраќајните проблеми ќе бидат решени, улиците ќе имаат нов лик!
Ќе има нови зони за рекреација на семејствата!
Создадовме десетици проекти за новата иднина, за да биде подобро, посреќно и побогато за сите луѓе во Карпош!

Знаете дека работам со љубов, дека сум посветен и одговорен!
Го почитувам секој еден од вас!
Дајте ми доверба за нова иднина!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.