Инспектори од Град Скопје ислегоа на терен откако граѓани се пожалите дека реката Серава е енормно загадена.Од фотографиите може да се забележи дека црвена течност тече долж реката. Сторителите се уште не се пронајдени.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.