На Фејсбук профилот на зоолошката градина во Скопје, стои дека зоолошката доби четири преслатки јагненца и лама со уникатни шари.

„Baby boom во Зоо Скопје. Четири преслатки јагненца и лама со уникатни шари. Добредојдовте малечки на овој свет“, стои во објавата на зоолошката градина.

Baby boom во Зоо Скопје ❤️
Четири преслатки јагненца и лама со уникатни шари 😍
Добредојдовте малечки на овој свет 💕

Posted by Skopje ZOO / Зоолошка градина Скопје on Saturday, 2 January 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.