Во центарот на Скопје мириса на изгорена пластика. Од некаде чади, но засега нема информација што и точно каде е запалено. Пожарна нема никаде на видик. Сите вработени се извадени надвор. Се очекуваат повеќе детали наскоро.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.