Кандидатот за градоначалник на Општина Аеродром Александар Филиповски – Цанде не ги собра мнозинството на гласови во неговата улица, велат неофицијалните резултати од партиските штабови. 250 гласа за Муцунски, 150 за Филиповски.

Според досега обработените гласови, СДСМ губи во најгололемата скопска општина.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.