Екипа новинари од бугарската БНТ доаѓаат во Студеничани, местото од каде потекнувааат половина од жителите загинати во несреќата кога се запали автобус со патници. Но екипат имаше што да сними во Студеничани. Возач на автобус на ЈСП ги почести гостите од Бугарија со одличен кадар – разговарање на мобилен телефон додека вози, а згора на тоа уште еден прекршок – овојпат прекршување на ковид мерки. Маската на возачот е под брада…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.