Плакати со „единствената“ заедничка фотографија од Боки 13 и пратеникот Александар Кирацовски се најдоа на неколку автобуски постојки во Скопје.

Свирете ја затвор, затвор тивко полека, стои во „балончето“ за текст.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.