Општина Центар ја разгледува идејата најголем дел од возилата да се паркираат во катни гаражи, со можност граѓаните бесплатно да добијат на користење тротинет или велосипед за да стасаат до саканата дестинација.

Ова денеска на брифинг со новинарите го истакна градоначалникот на општина Центар, Саша Богдановиќ, кој најави работно лето во својата општина.

Тој најави реконструкција на десетина витални улици во општината, нови атмосферски, водоводни и канализациски мрежи, тротоари, капитален сообраќаен проект кој ќе ја зголеми безбедноста во Капиштец, вреден 28 милиони денари.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.