Извештаите на спортските портали го демантираат тврдењето на градоначалникот на Центар Саша Богдановиќ откако беше фатен синоќа во кафеана.Тој твди дека не седел во локалот туку дека го сместувал новото засилување на КК Работнички Иван Аска.

Но, Иван бил во Скопје веќе неколку дена и бил сместен. Тој настапил за новиот клуб на мечот против Гостивар како и што е забележано во извештајот. Натправарот се одгиграл на Кале и Работнички загуби со 79-83.

Иван Аска има 31 година и е порторикански кошаркар.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.