Време е Битола да му возврати на Скопје за помошта околу превозот на учениците, се шегуваат битолчани на социјалните мрежи.

Би било етички и морално исправно да му возвратиме на Шилегов во овие тешки моменти за Скопје на ист начин како што тој ни излезе во пресрет со автобусите за учениците и да им го пратиме нашиов сограѓанин со соодветната механизација што е на сликата.Се надевам предлого ќе стигни до советниците на Општина Битола и истиот ќе биди прифатен.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.