Скулптурата „Бик“ на улицата „Македонија“ во Скопје стана контејнер. Откако во ноември 2018 година беше скршена неговата опашка, тој стои така унаказен. Сега е полн со ѓубре и шверцана стока.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.