Без вода утре ќе остане дел од улицата „20-ти Октомври“ во општина Центар, информираат попладнево од Регионалниот центар за управување со кризи – Скопје.

Поради водоводен приклучок на улицата „20-ти Октомври“ број 30, прекинато водоснабдување од девет часот ќе имаат корисниците на дел од оваа улица, појаснуваат од РЦУК – Скопје.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.