Без вода утре дел од Општина Центар

Скопје 23.09.2019 / 18:34

Прекин на водоснабдување утре од 09:00 часот ќе имаат корисниците на дел од улицата „Орце Николов 87″, односно на потегот од улицата „Аминта Трети” до „Мирослав Крлежа” во Општина Центар.

Како што соопштуваат од ЈП „Водовод и Канализација” – Скопје, водоснабдувањето е прекинато поради дефект на приклучна цевка ф-6/4 ” на улицата „Орце Николов 87″.

Корисниците ќе бидат без вода до завршување на интервенцијата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.


Comments are closed for this post.