ЈП Водовод и канализација-Скопје информира дека денеска поради уличен дефект на цевка ф-100мм на ул. „Пребондова“ 5, во Бутел 1 прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од улиците „Пребондова“, „Коле Канински“, „Мрежичка“, „Призренска“ и „Галичник“. Водоснабдувањето ќе бидево прекин од 09.30 до завршување на работите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.