Поради уличен дефект на водоводна мрежа Ф 5/4”(цола ) на ул.Емил Зола бр.12 б, населба Кисела Вода, денеска прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од ул.Емил Зола , ул.Виктор Иго, ул.Дренак, ул. Невена Горгиева Дуњаи ул.Драга Стојановска.

Како што информираат од ЈП Водовод и канализација, прекинот во водоснабдувањето ќе биде од 09:00 до завршување на работите з отсранување на дефектот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.