Денеска поради уличен дефект од Ф-2 цола на булевар „Србија“ 1/61 во населба Лисиче, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од населба Лисиче.

Прекинот ќе трае до санирање на дефектот, соопшти ЈП Водовод и канализација – Скопје.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.