Поради скината цевка ф-1 од странка / фирма на ул. 1737 /бб (Адвокатска улица), денеска прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од оваа улица.

ЈП Водовод и канализација –  Скопје информира дека водоснабдувањето ќе биде прекинато од 13:45 часот до завршување со санација на дефектот. 

Oд Водовод информираат и дека селата Батинци и Љубош попладнево од 12:45 часот се без вода поради дефект на уличната водоводна мрежа.

Прекинот во водоснабдувањето ќе таре до санирањето на дефектот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.