Кој каде сака си паркира, а онаму каде што не е предвидено паркирање, не е предвидено ниту плаќање. Па така, пешачката улица Македонија им се видела совршена на овие „одговорни“ скопјани, кои се повеќе од сигурно застанати „на 5 минути“.

И така, додека на социјалните мрежи се воспоставува ред и поредок во скопскиот хаос, на терен ситуацијата станува уште похаотична. А ное кое треба да ги решаваат работите на самото место – ги нема.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.