По повод претстојниот државен празник „Ден на Републиката“ ЈП Паркинзи на Општина Центар информира дека на 03.08.2020 година (понеделник) паркиралиштата со кои стопанисува ќе бидат бесплатни за сите граѓани.

Редовната наплата за паркирање на паркиралиштата на ЈП ПОЦ ќе продолжи на 04.08.2020 година (вторник) со вообичаено работно време.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.