Советничката во општинското Собрание Јана Белчева во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна дека од Антикорупција им било посочено дека има висок ризик на корупција во одредени договори.

„Во однос на планот кој на јавна набавка за еден денар беше доделен на конкретната планерска куќа, Антикорупција по допрен глас се обрати до нас и кажа дека е висок ризик од корупција правење на таков договор“, посочи Белчева.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.