Белата лавица Соња, новата мала жителка на Скопје Зоо која дојде од Унгарија ❤️
Во природата има останато само уште околу 15 бели лавови, кои живеат во Јужна Африка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.