Златко Марин, ова нели е безобразно крадење, го прашува актуелниот градоначалник на Аеродром Дејан Митески, претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Аеродром, објавувајќи дека на тендер за набавка на бекатон плочки, се плаќа десет пати поскапа цена од џебот на граѓаните.

Бекатон:
– на пазар 360 денари
– на тендер 4.100 денари
Златко Марин, ова нели е безобразно крадење?
После октомври ќе следи одговорност, биди сигурен., порача Митески.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.