Голем број на гуми за возила и автомобилско масло кои се наоѓаат во дуканот за велосипеди се закана пожарот да не избувне во пошироки размери. Од информациите на терен огнот веќе почнал да се шири на дел од куќите кои се наоѓаат во близина на дуќанот. Пожарникарите се борат со пламените јазици, со цел побрзо гаснење на пожарот и заштита на граѓаните.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.