Се гледа корупција! Ова е пораката која денеска прелета над Скопје закачена за опашката на спортски авион. Оваа герила акција, од засега непознат организатор, доаѓа во време кога во Македонија врие од бројни корупциски скандали и трагедии поврзани со бројните слабости во начинот како функционира државниот систем, во кадровската политика. Пораката на поединецот, групата, невладината организација е јасна – од авион се гледа корупцијата и претставува своевиден крик за реакција на надлежните правосудни органи

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.