Лагата излегува на површина. Коста Начевски директор на Дрисла, поставен од Петре Шилегов брутално вчера ја излажа јавноста дека не планира купување на луксузен џип за своите потреби како директор, реагира советничката група на ВМРО-ДПМНЕ.

Во продолжение следува нивното соопштение и аудио материјал испратен од нив:

Еве и доказ и признание за тоа. На он лајн седницата на совет на град Скопје претставникот испратен од Начевски и Дрисла, Дијана Велјаноска Живановиќ изјави: да се купуваат три џипа, од кој еден е за потребите на директорот” затворен цитат. Таа додава дека багери нема да се купат, но пари за џипови има.

Во прилог доставуваме и аудио снимка од нејзиното обраќање и признание во отворениот дел од седницата. Ова аудио снимка е доказ за ненормалната ситуација и забеганоста на Шилегов.

Лажовот Шилегов и манипулаторот Начевски се фатени во лага, и треба да и се извинат на јавноста.

Но она што е многу поважно, тоа е да ја стопираат одлуката за купување на џипови за луксузирање на Шилегов и Начевски.

Тоа не е потреба на која треба да се мисли во состојба кога државата е во економска криза. Наместо решавање на проблемите кадарот на Шилегов се фати за подновување со џипови.

аудио доказ дека Шилегов и Начевски планираат купување на три нови џипа

Аудио доказ дека Шилегов и Начевски планираат купување на три нови џипа!Лагата излегува на површина. Коста Начевски директор на Дрисла, поставен од Петре Шилегов брутално вчера ја излажа јавноста дека не планира купување на луксузен џип за своите потреби како директор.Еве и доказ и признание за тоа. На он лајн седницата на совет на град Скопје преставникот испратен од Начевски и Дрисла, Дијана Велјаноска Живановиќ изјави: да се купуваат три џипа, од кој еден е за потребите на директорот” затворен цитат. Таа додава дека багери нема да се купат, но пари за џипови има.Во прилог доставуваме и аудио снимка од нејзиното обраќање и признание во отворениот дел од седеницата. Ова аудио снимка е доказ за ненормалната ситуација и забеганоста на Шилегов.Лажовот Шилегов и манипулаторот Начевски се фатени во лага, и треба да и се извинат на јавноста.Но она што е многу поважно, тоа е да ја стопираат одлуката за купување на џипови за луксузирање на Шилегов и Начевски.Тоа не е потреба на која треба да се мисли во состојба кога државата е во економска криза. Наместо решавање на проблемите кадарот на Шилегов се фати за подновување со џипови.

Gepostet von Советничка група на Вмро-Дпмне и Коалицијата на Град Скопје am Montag, 1. Juni 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.