Градоначалникот на Ѓорче Петров Александар Стојкоски ги наброи проектите во првата година од мандатот.

Асфалтирани 30 локални улици со површина од 22000 м2;
 Изграден нов рекреативен центар Кучково, амфитеатар со партерно уредување
 Изградени над 2500 метри атмосферска и фекална канализација;
Во завршна фаза е решавањето на деценискиот проблем со водоснабдувањето во с.Кучково;
 Четирикратно се зголеми реализацијата на решавање на предметите за легализација;
 Исчистена најголемата дива депонија во Ново Село;
 Се намалија вкупните обврски на општината за 24 милиони денари и непродуктивните трошоци за 75%; Ново комунално возило за зимско одржување;

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.