Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска уште нема прифатено ниту една оставка на директорите од ВМРО-ДПМНЕ, кои уште пред две недели ги доставија до Градот.

Директорите за САКАМДАКАЖАМ.МК велат дека иако поднеле неотповикливи оставки и ги имаат доставено до архивата на Град Скопје, се` уште немаат никаков одговор од Градот односно не им се прифатени оставките и тие мораат да одат на работа и да го управуваат претпријатието.

Во јавните претпријатија во Град Скопје на функција останаа само директорот на ЈСП „Скопје“ Александар Стојковски и директорката на „Комунална хигиена“ Косана Мазнева, кои велат дека не планираат да поднесат оставки бидејќи се задоволни од соработката и водењето на Градот на градоначалничката Арсовска.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.