Кандидатката за градоначалничка на Скопје, Данела Арсовска, се сретна со кандидатите за градоначалници за Чаир и Гостивар, д-р Беким Сали и д-р Арбен Таравари, со кои разговараше за искуствата од изборната кампања од првиот круг.

Корисна средба помеѓу двата изборни круга со моите колеги кандидати за градоначалници на Чаир и Гостивар д-р. Беким Сали и д-р. Арбен Таравари.

 

Разменивме искуство од првиот круг и си посакавме уште поголем успех во вториот круг на изборите – објави Арсовска.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.