Градоначалникот на Град Скопје, Данела Арсовска, денеска оствари средба со амбасадорот на Република Италија во Скопје, Андреа Силвестри.

Амбасадорот Силвестри и го честиташе изборот на Арсовска за градоначалник, а таа го запозна со нејзината програма на која ќе биде посветена во наредните четири години, а која е во насока на забрзан развој на градот во сите сегменти и постигнување на визијата за модерно Скопје.

Двајцата соговорници изразија желба за продлабочување на добрата соработка меѓу Градот Скопје и Амбасадата на Република Италија, преку размена на позитивни искуства и практики во различни сфери на општественото живеење.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.