Кандидатката за градоначалничка на Скопје Данела Арсовска вечерва му е гостинка на кандидатот за градоначалник на општина Аеродром и во салата „Јане Сандански“ заедно со синот го бодри двојниот европски првак РК Вардар во наптпреварот против Мешков Брест во Лигата на шампионите.

На истата трибина е и нејзиниот противкандидат Петре Шилегов, кој вечерва исто така навива за Вардар. Тој е во придружба на Љубица Јанчева.

Претседателот на клубот Михајло Маневски ги поздрави и едните и другите, но што разговарале, засега е тајна.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.