Кандидатката за градоначалничка на Скопје Данела Арсовска, поддржана од ВМРО ДПМНЕ го прифати предизвикот на новоизбраниот градоначалник на Аеродром Тимчо Муцунски.

За Скопје треба да се направи многу, а јас за 82 секунди набројувам дел од проектите кои што се приоритетни за Скопје, вели Арсовска.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.