Независната кандидатка  за градоначалник на Скопје Данела Арсовска своето гласачко право на локалните избори 2021 година го оствари утринава во 10 часот во избирачкото место 2564 во урбаната заедница „Ѓорче Петров“ на улица „Радушка“ број 5.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.