Градоначалничката на град Скопје истакна дека се избрани новите директори на јавните претпријатија, односно дека постапката е завршена и во текот на денот ќе бидат објавени нивните имиња.

Од нејзина страна, беа разрешени директорот на ЈП „Водовод и канализација“, Златко Перински, поради влијание врз тендерот за изградба на пречистителна станица, а потоа дадоа оставки директорите на „Градски паркинг“ , „Дрисла“, „Улици и патишта“ и на „Лајка“.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.