Данела Арсовска со 5270 гласови го победи Петре Шилегов во општина Ѓорче Петров, каде се обработени 100% од гласовите.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.