ВМРО-ДПМНЕ освои мнозинство и во советот на општина Гази Баба.

Во новиот совет на општината, ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата ќе има 16 советници, СДСМ 7, Левица 3 и ДУИ 1.

ВМРО-ДПМНЕ со нивниот кандидат за градоначалник Бобан Стефковски издвојуваа победа уште во првиот круг против кандидатот на СДСМ Борче Георгиевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.