Овој лекција мене нит ми одржал нит може да ми одржи, лекциите на друго место нека ги држи! Апсолутна лага и дефокус од реалните проблеми е неговото тврдење, за кое доказ се снимките од седницата! Го почитувам јазикот на кој говорат малцинствата во Македонија и секако барам да биде почитувам и мојот мајчин јазик Македонскиот! Пишува во Фејсбук статус Марија Андоновска од ВМРО-ДПМНЕ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.